Kilka przykładów losów Żydów, którzy ocaleli dzięki Beitzowi. Wielu uratowanych przez niego jednak nie przeżyło, ponieważ zostali zamordowani w późniejszych akcjach.

Rita Schorr (Rita Schorr-Germain)

Rita z matką i młodszą siostrą były, w listopadzie 1942, więzione w kinie Colosseum przez trzy tygodnie bez jedzenia i picia – w następnym transporcie zostałyby zamordowane.

Beitz uwolnił trzy kobiety, twierdząc, że dla niego pracują. W rzeczywistości tylko Rita pracowała w Karpathen-ÖL AG. Beitz ratował również wielokrotnie ciotkę Rity i jej babkę, które zostały złapane w czasie innych akcji.

Ignacy Klinghoffer (Igor Kling)

Beitz chodził od wagonu do wagonu, ażeby uratować z transportu do Bełżca jego matkę Dorotheę i siostrę Helenę.Udało mu się uwolnić Helenę, lecz nie Dorotheę. Ignacy musiał w obozie w Płaszowie wyciągać ciała z masowych grobów i je spalać. Później trafił na listę Schindlera. Listę , którą sporządziła Hilde Berger. Jego ojciec Arnold Klinghoffer zginął w obozie koncentracyjnym w Mauthausen. Jego siostra Helena przeżyła wojnę i po wojnie spotkali się w Krakowie.

Raoul Harmelin

Raoul Harmelin został złapany w sierpniu 1942 w kinie Grażyna i wyznaczony do transportu do Bełżca. Gdy Beitz odwrócił uwagę policji i SS, udało mu się z przyjacielem niezauważenie wmieszać pomiędzy uratowanych przez Beitza.

Lorka (Lea) Altbach

Gdy Beitz dowiedział się 15.2.1943, że Lea Altbach, która pracowała w jego biurze jako sprzątaczka, została uwięziona w kinie Colosseum, natychmiast tam się udał. Na miejscu dowiedział się, że Lea znajduje się już w transporcie w drodze do rzeźni, do rozstrzelania. Zatrzymał ten samochód i zażądał od SS oddania „swojej sekretarki” tłumacząc, że zapomniał jej papierów w biurze.

Sabina Haberman (Sabina van der Linden-Wolanski)

Sabina Haberman urodziła się w Borysławiu w 1927 roku. Jej rodzice, Sala i Fischel Haberman oraz brat Josek zostali zamordowani. W czasie Holokastu prowadziła pamiętnik. Przemawiała 10.05.2005 w czasie uroczystości otwarcia Pomnika ku czci Pomordowanych Żydów Europy w Berlinie. Sabina van der Linden-Wolanski zmarła w Sydney w 2011 roku.

Jurek Rotenberg (Jerzy Rotenberg)

Jego matka, Anna Rotenberg, była słynną pianistką i nauczycielką muzyki na wartościowym pianinie Schrödera. W listopadzie przeżyła akcję ukryta w piwnicy dentysty Leopolda Grünspana. Pianino pojechało po wojnie do Izraela, a od 2013 stoi w miejscu pamięci „Stara Synagoga Essen”- jako prezent dla Bertholda Beitza.

Salek Linhard (Belazel Linhard)

Salek urodził się w 1928 roku. Czternastoletni Salek i jego ojciec kuśnierz Ignasiusz Linhard, zostali, w sierpniu 1942, uwięzieni w magazynie przy dworcu. Beitz wydostał ich obu, jako niezbędnych dla przemysłu naftowego. Po wyzwoleniu przez Czerwoną Armię Salek został żołnierzem i brał udział w szturmie na „Festung Breslau”. Bertholda i Elsę Beitz spotkał ponownie w 1971 w Izraelu .

Janek Bander (Yaakov Ben Dor)

Janek Bander został złapany, w sierpniu 1942, w czasie akcji, w drodze do pracy i zawieziony na dworzec. Beitz, który przybył na dworzec, w celu uwolnienia swoich pracowników, zobaczył go i przekonał żołnierzy SS, żeby go zwolnili. Beitz próbował też , bes sukcesu, uzyskać zwolnienie jego starszego brata, który również został uwięziony.